3.1 KiB
Systemy informatyczne
3. Ciągła integracja i ciągłą ewaluacja[laboratorium]
Filip Graliński (2023)
Cel laboratorium nr 3
Celem laboratorium jest zaznajomienie studentów z systemem ciągłej integracji Jenkins oraz z systemem ewaluacji systemów ML o nazwie Gonito.
Zadanie 3-1 Jenkins
Skonfiguruj swoje zadanie na wydziałowym serwerze Jenkins (https://jenkins.wmi.amu.edu.pl).
Wersja minimalna (5 pkt): puste zadanie, które pobiera repozytorium opracowane na poprzednich zajęciach (trzeba będzie dodać plik Jenkinsfile do repozytoriów) automatycznie wyzwalane po każdym wypchnięciu do gita.
Wersja rozszerzona (+5 pkt): uruchomienia lintera typu flake8/black lub uruchomienie programu z jakimś sprawdzeniem (np. czy cena jest zawsze dodatnia).
Zadanie 3-2 Gonito (raport)
(6 pkt)
Przygotować krótki raport (2/3 - 1 strona A4) z oceną systemu Gonito, w wersji https://gonito.csi.wmi.amu.edu.pl. Raport powinien zawierać krótką ogólną recenzję i raport znalezionych błędów (mogą to być większe błędy, ale też drobniejsze usterki). Raport powinien dotyczyć zarówno "przeklikania" serwera bez logowania, jak i problemów wynikłych przy rozwiązaniu zadania 3.3.
Zadanie 3-3 Gonito (zgłoszenie rozwiązania)
Zgłosić rozwiązanie do wyzwania mieszkania5 z https://gonito.csi.wmi.amu.edu.pl.
Punktacja - wg pozycji w rankingu (biorąc pod uwagę grupy z przedmiotu): I miejsce - 15 pkt, II miejce - 14pkt itd.
Rozwiązanie powinno mieć lepszy (niższy) wynik niż 100000
Materiały pomocnicze
- jak sprząc Jenkins/git w naszej infrastrukturze wydziałowej - https://laboratoria.wmi.amu.edu.pl/uslugi/zasoby-dla-projektow/jenkins/
- przykładowa konfiguracja Jenkinsa dla Pythona https://joachim8675309.medium.com/jenkins-ci-pipeline-with-python-8bf1a0234ec3
- przykładowe rozwiązanie dla mieszkania5: https://git.wmi.amu.edu.pl/filipg/mieszkania5/src/branch/baseline